جملات زیبا فلسفی

قبل از اینکه ازدواج کنید حداقل شش ماه نامزد باشید
1/4
سرخط خبرها
(3 ماه پیش) سطح دروازه بانی در فوتبال ایران بالا رفته/ میرزاپور: بیرانوند شایسته پیراهن تیم ملی است(3 ماه پیش) فلاحت زاده: کار سختی داریم اما .../ دربرابر استقلال دست و پا بسته نیستیم(3 ماه پیش) خبر خوش مدیرعامل استقلال قبل از دیدار با سایپا(3 ماه پیش) دیدار هاشمی با وزیر ورزش و جوانان عراق(3 ماه پیش) از دروغ‌ها و قصه‌هایی که گفتند ناراحتم/ نیکخواه‌بهرامی: دوست ندارند در ایران بازی کنم (3 ماه پیش) اردوی سوم تیم ملی کبدی برگزار می شود(3 ماه پیش) در ستایش سرخیو راموس، وارث "خوانیتو"/ آخرین ضربه را محکم تر بزن(3 ماه پیش) حداقل تغییر در ترکیب آبی پوشان؛/ ترکیب احتمالی استقلال برابر سایپا(3 ماه پیش) اوجاقی: هر سال سطح لیگ ووشو بالاتر می‌رود(3 ماه پیش) تعطیلی پنج روزه پرسپولیسی‌ها برای نوروز(3 ماه پیش) آیا کمیته انضباطی با مایلی‌کهن برخورد می‌کند؟ (3 ماه پیش) استقلال بدون مصدوم مقابل لوکوموتیو(3 ماه پیش) تیم ملی تنیس راهی تونس شد(3 ماه پیش) اعتراض سرخابی‌ها به ممنوعیت جذب بازیکن خارجی(3 ماه پیش) بازی ما و نفت جدال بهترین های لیگ است / علی‌عسگری: مشکلات داوری ما را قعرنشین کرد

نتایج زنده فوتبال
صدای بعد گل زدن فعال باشد

نام کاربری : behabadi
آقا متاهل , 71 ساله
ساکن تهران
شغل بازنشسته
تحصیلات لیسانس ,حقوق

قابلیت تشخیص شباهت روانشناسی
توسط این کاربر غیرفعال شده است
-
بنام خدااززمان ورود غربیا ن به کشورم در اوائل حکومت قاجار این سرزمین بازیچه دست ابرقدرت ها وقدرت های غربی وشرقی بوده است .زمانی میان روسیه تزاری وبریتانیای استعمارگر دورانی میان شوروی وآمریکا واینک روسیه پوتین وآمریکای ترامپ.وقتی شوروی سابق برای حمایت از رژیم دست نشانده خود درافغانستان ارتش خودرا واردآن کشور نمود آمریکا برای مقابله با آن متوسل به مجاهدین اسلامی درافغانستان شد وسرانجام شوروی با ازدست دادن ده ها هزار نیرو با خفت از افغانستان اخراج شد .اینک نوبت شوروی بود که انتقام خودرا از ابرقدرت آمریکا بگیرد. سازمان گا گ ب میدانست که بهترین ابزار استفاده از نیروهای دینی ومذهبی است ولذا درمسیر انقلاب اسلامی خودرا قرار داد وهمراه آن گام برداشت واگر چه شوروی خود ذوب شد ولی روسیه نوین پا گرفت وهدف ضربه زدن به دشمن خودرا از همسوئی با ایران اسلامی پی گرفت .ابتدا آنان پشت صدام را خالی کردند ودر جنگ 7 ساله علیه ایران آمریکارا بدان سو سوق دادند واز طرف دیگر بهمراهی ایران وحمایت از مجاهدان افغانی آمریکارا در افغانستان نیز پاگیر کردند.آمریکا در عراق شکست خورد وایران جای پا پیدا کرد وسپس بسوی سوریه که منافع روسیه درآن بود راهی شد . درایران در همان آغاز انقلاب با اشغال سفارت آمریکا توسط جوانانی همسو با منافع خود کلیه اطلاعات آمریکا در منطقه را تخلیه کردند وهمچنان ایران اسلامی با شعار مرگ برآمریکا منافع همسایه شمالی نیز محفوظ ماند . ایالات متحده برای مقابله بسوی شیوخ منطقه رفت وزمینه مقابله با منافع روسیه را ایجاد نمود . ایران اسلامی هم اینک درهرحرکتی که با دشمن خودگام برمیدارد بنوعی همسوئی با همسایه شمالی دارد وشاید همسایه شمالی دستش دردست دشمن غربی ما باشد وباز ملت ایران کلاهش برباد رود.پوتین وترامپ تاجر که دوستان سابقند برای سرزمین من چه نقشه ای کشیده اند؟ آنان در بایگانی تاریخ سابقه خوبی را درمورد سرزمین من ندارند آیا میتوانیم به یکی علیه دیگری اعتماد کنیم؟ آیا بهتر نیست بجای دوستی با دشمنان دیرین با همسایگان مسلمان خود مذاکره کنیم .اساسا دشمنی با یک ابرقدرت مارا در دایره ابرقدرت دیگر قرار نمیدهد؟ تا کی بازیچه دیگران باشیم وبجای آنان برای منافع آنان بجنگیم؟
-

بنام خدا
امام معصوم می فرمایند عید آن روزی نیست که لباس نو بپوشیم بلکه روزی است که از عذاب الهی درامان باشیم . آری عید برای هرفرد وجامعه آن روزی است که درامنیت وآسایش باشد ونگران سرنوشت خویش بدست حاکمان نباشد.
ماه پربرکت رمضان پایان یافت وعید سعید فطر فرارسید وانشاء الله در امنیت الهی قرار گرفته ایم اما این عید برای ما ایرانیان هنگامی شیرین است که اسیران دربند آزاد گردند همانگونه که ملت بزرگ ایران در ماه مبارک وازطریق برنامه های سیما توانست بسیاری از زندانیان را از بند رها کند وبدامان خانواده برگرداند .آیا زمان گذشت بزرگان ما نرسیده است ؟
رفع محدودیت از برخی بزرگان ویا رفع حصر ازآنان ویا رهائی زندانیان سیاسی حداقل کاری است که نظام ما میتواند برای عید بزرگ فطر انجام دهد . اگر این اسیران دربند مرتکب خطائی نسبت به امام راحل ویا رهبری معظم شده اند آن دو خانواده بزرگوار عیدی خودرا با گذشت عطا کنند. وبدانید که این امر موجب امنیت خاطر یک ملت بزرگ خواهد بود.وسرآغازی برای پیشبرد برنامه های دولت منتخب.
بدون شک آرامش درمنطقه نیز بهترین عیدی به ملتهای مسلمان منطقه است باید باب مذاکره را گشود وهمچون توفیقی که در امر برجام با سازمان های جهانی بدست آمد مردم منطقه نیز ازآن برخوردار شوند .
در این صورت است که کشور آماده تولید واشتغال میگردد .در سایه جنگ وهراس تنها سرمایه ای که حفظ میشوداجمالا جان انسان است وبقیه درگرو ایجاد امنیت است .
عید سعید فطر بر همه جهانیان بویژه ملت بزرگ ایران مبارک باد.
-

بنام خدا
اسرائیل کی ازمیان میرود؟
اخیرا در باره نابودی اسرائیل مقالاتی وکتابهائی منتشر شده است و بین حداقل 5 تا 25 سال پیش بینی کرده اند ودر روز قدس برخی بیلبوردها آنرا نمایش میدادند. اینکه این محاسبات تا چه حدی درست باشد بنده فرض را بر صحت این پیشگوئی ها میگذارم ومطلب خودم را می نویسم .
هر پروژه ای زمان بندی دارد زمانیکه استعمارگران برنامه خودرا می نوشتند برای پایان آن نیز زمان قرار دادند . در پروژه ایجاداسرائیل نیز برندگان جنگ جهانی برای غارت منابع خاورمیانه یک برنامه ای را تنظیم نمودند که درزمان پایان منافعشان با انتقال ماموران خود از اسرائیل به آمریکا واروپا سرزمینی سوخته همراه با یهودیانی سرگردان تحویل ملتهای منطقه بدهند.
آنان میتوانند زمینه پایانی برنامه خودرا ازطریق رسانه ها درمیان مردم جا بیاندازندو خود مسیر سقوط را با کارگردانی خود پیش برند.امروز شاهد سقوط داعش در سرزمین سوریه هستیم وخبرها حاکی است که رهبران داعش با هواپیما به جای دیگر ازجمله افغانستان منتقل میشوند.اما آنچه برای ملت سوریه ماند سرزمینی سوخته است .قبلا در لیبی وعراق ویمن واینک سوریه و در مورد اسرائیل و فلسطین نیز چنین خواهد بود.
پرسش مهم اینستکه آیا ما ناآگاهانه خود درمسیر اقدامات قدرت های جهانی نیستیم؟ وآنانرا یاری نمی کنیم؟ ممکن است بهنگام فرار سردمداران صهیونیست کلیه سلاح های مخوف نیزخارج گردد ویا آنها را برسر مردم منطقه خالی وبگریزند؟
آیا بجای نگاه به روز نابودی اسرائیل بهتر نیست به ساختار کشورمان بیاندیشیم ؟ کشوری آباد ونمونه در منطقه ویا سرزمینی سوخته را تحویل بگیریم؟
-

بنام خدا
حق آزادی از مهمترین حقوق شهروندی است و رئیس جمهور که مسوول اجرای قانون اساسی است باید در احقاق واجرای این حق شهروندی بکوشد . دیروز در روز قدس گروه هائی از این فضای آزاد سوء استفاده نموده وشعارهائی علیه بخشی از نظام دادند .ضمن اینکه برخی ازشعارها با روز وحدت مردم درامر فلسطین مباینت داشت معذالک درجامعه آزاد اینگونه موارد طبیعی است ونباید کاری کنیم که دراصل آزادی بیان خللی وارد شود. متاسفانه در روز قدس شعارهائی ساختارشکنانه داده شد که مشابه آن در سال1388 روی داد. دادستانی وظیفه دارد رهبران اینگونه گروه هارا بازداشت وطبق قانون باآنان برخورد کند ومسوولان برگزاری اجتماعات نیز باید خود وارد میدان شده وشکایت کنند تا دیگر تکرار نشود.اما درهرحال اصل آزادی باید پابرجا بماند واگر درگذشته اجازه داده میشد تا همه از فضای آزاد برخوردار شوند شایددیگراینگونه شعارها طرفداری نمیداشت .
در هرحال باید برای همه گروه ها فضائی را درنظر بگیرند تا درآنجا هرچه میخواهند بگویند .تا دیگر دریک اجتماع جهانی وملی عقده گشائی نشود
-
بنام خداکشتی سیاست ایران بدل به طنابی شده که برخی یک طرف آنرا گرفته وبقیه طرف دیگر طناب را ومدام آنرا بسوی خود می کشند . اخیرا مباحث گوناگونی پس از انتخابات ازسوی بزرگان مطرح گردیده که تنها اثرآن ازبین رفتن انرژی های مردم است .ازجمله این اختلافات بحث درباره مشروعیت ومقبولیت حاکم اسلامی است . اگر در گذشته اختلاف میان تعهد وتخصص حل شده بود این هم میتواند حل شود .درست مانند اینکه اول مرغ بود یا تخم مرغ وبلاتکلیفی کسانیکه باید جواب دهند. سخنانی ازسوی رئیس جمهور در باره ارزش رای مردم مطرح شد وبرخی از بزرگان موضع گرفتند که این امر نمیتواند مشروعیت به حاکم اسلامی بدهد . بنده عرض میکنم که اولا اینگونه اختلافات باید در محیط دانشگاه وحوزه بررسی شود نه درمیان مردم عادی ثانیا الان قانون اساسی کشور پاسخ اینگونه سوالات را داده است . اگر در انتخابات دو چهره روحانی از حوزه یکی برگزیده شده است این بمعنای گزینش شیوه اندیشه آن منتخب است ودیگری مقبول نیافتاده است .مهم نیست که اندیشه کدامیک به حقیقت نزدیکتر است .دو اندیشه در باره شیوه حکومت در حوزه ها رائج است وهریک طرفدارانی دارد برخی از رهبران روحانی یک طرف را برگزیده اند وبرخی دیگر طرف دیگررا .اینک ملت ما با اکثریت قاطع یکی از آن دودیدگاه را انتخاب نموده است . با این اقدام دیگر جای بحثی نمیماند .اینگونه مباحث اولا باید در جوزه ها مطرح شود وثانیا تا پیش از انتخابات تا مردم تصمیم بگیرند .پس از تصمیم ملت دیگر مباحثات خاتمه می یاید و تکلیف مردم مشخص میگردد
-
بنام خدادر تاریخ اروپا با قیام مردم علیه استبداد دینی کشیشان و حرکت رنسانس مردمسالاری شکل گرفت وامروزه بصورت مدون ومشخص درآن منطقه اجرا میگردد. برخی چنین می پندارند که زادگاه دموکراسی سرزمین اروپاست درحالیکه این امر سابقه در ادیان الهی وبخصوص دین اسلام دارد .اما چون کمتر مورد توجه خلفا وسلاطین اسلامی بوده مهجور مانده است.تاریخ اولیه اسلام را مرور می کنیم :پیامبر اسلام با دعوت مردم یثرب ازمکه بدانجا هجرت کردند ودر میان استقبال مردم مدینه وبیعت مردم ایشان حکومت اسلامی را درآن سرزمین برپانمودند .انتخاب پیامبر برای مدیریت مدینه براساس همه پرسی بود که مشابه آن بهنگام ورود امام راحل به ایران بود. در ماجرای غدیر خم پیامبر اسلام علاوه بر ابلاغ حکم امامت امام علی ع وی را برای خلافت پس ازخود شایسته ترین فرد معرفی کردند واین خود نوعی همه پرسی بود که درآن زمان پذیرفته شد اما پس از رحلت مردم تصمیم دیگری گرفتند. قرآن کریم در دوجا پیامبر اسلام را به شور ومشورت ترغیب نموده اند . مراد از شور و مشورت کسب نظرات مردم در یک مساله ومشکل بود که با توجه به تصمیم جمع اقدام می فرمودند . این نوعی مردمسالاری واهمیت به رای مردم بود وبعدها امر شورا در زمینه حکومت اسلامی در میان اهل سنت ودر انقلاب اسلامی درقانون اساسی کشور مورد توجه قرار گرفت . بنابراین مساله شورا وهمه پرسی که جلوه هائی از مردمسالاری است پیش از اروپا در دین اسلام مورد توجه وعمل بوده است.
مشاهده پست‌های بیشتر