جملات زیبا فلسفی

آلبرت هوبار : بزرگترین اشتباه این است که از اشتباه کردن بترسیم
1/4
سرخط خبرها
(6 دقیقه پیش) ترکیب اصلی بارسلونا – خیخون(21 دقیقه پیش) رکوردی دیگر به نام لیونل مسی در لالیگا (عکس)(1 ساعت پیش) مقصد پنالتی های کریستیانو رونالدو کجاست؟(2 ساعت پیش) نخستین بازی رسمی عزت‌اللهی در تیم جدید(2 ساعت پیش) آلمان به دنبال میزبانی یورو 2024(2 ساعت پیش) در مصاحبه با UOL/ رونالدینیو: مسی هنوز می‌تواند از من باید بگیرد(2 ساعت پیش) شماره شش خواهان پیگیری در خصوص اتهامش شد؛/ توضیح بنگر در خصوص اتهام تبانی(3 ساعت پیش) سرپرست نفر خبر داد؛/ آی تی سی شهباززاده 2ساعت آینده صادر می‌شود(3 ساعت پیش) احتمال قرمزپوش شدن تیم دایی برابر پرسپولیس(3 ساعت پیش) الاهلی باز هم برنده برابر ایرانی ها(3 ساعت پیش) اولین 2 گله پرسپولیس بعد از 5 سال(3 ساعت پیش) پیروزی جیانگسوی چین در دومین بازی(3 ساعت پیش) بیت سعید در جمع 4 شوت زن آسیا(3 ساعت پیش) صادقی: برای پرسپولیس مشکل‌ساز می‌شویم(3 ساعت پیش) با جابجا کردن نفرات میتوان نفت را هم برد/ پیوس:گل طارمی مثل گل رنسن برینگ بود!

نتایج زنده فوتبال
صدای بعد گل زدن فعال باشد

نام کاربری : behabadi
آقا متاهل , 70 ساله
ساکن تهران
شغل بازنشسته
تحصیلات لیسانس ,حقوق

قابلیت تشخیص شباهت روانشناسی
توسط این کاربر غیرفعال شده است
-

بنام خدا
شناخت دشمن کار آسانی است اما چگونگی برخورد باآن بسیار دشوار است کما اینکه شیطان درون را همه میشناسند اما نمیدانند ویا نمیتوانند در برابر آن بایستند. مبارزه با استکبار ویا ابرقدرت آمریکا هم هنر میخواهد . روزگاری با سرو صدا وبهانه های توخالی آوارسازمان ملل را مانند ساختمان پلاسکو برسر ملت ایران فرو ریختند وکلی از خود تعریف کردند که ما با آمریکا چنین کردیم وچنان اما در گل فرو رفتیم وملت با گزینش جدید خود با هنر دیپلماسی توانست این گره کوررا باز کند. اما ازآنجا که تنگ نظران بصیرت لازم را ندارند برجام را تا توانستند خوار وکوبیدند اما چهره هنر ایرانی کم کم خودرا نمایان کرد . در قضیه اسکار فیلم ایرانی در آمریکا بگونه ای دیگر هنر در عرصه سیاست وارد شد ودیدیم که چگونه هنرمندان ایرانی با هنرشان وشیوه برخوردشان استکباررا به بازی گرفتند وبی ادبی اشان را با ادب هنرمندانه پاسخ دادند . آری مبارزه با استکبار تنها درشیوه رزمی ونظامی وتبلیغاتی خلاصه نمیشود اگر چه در صحنه های بیرونی توفیقاتی در امر نظامی بدست آورده ایم ولی هنوز دیر است که نتیجه بگیریم چرا که در این مسیرها تا کنون بارها درگل مانده ایم ودشمن تنها از این طریق میتواند مارا به چاه بیاندازد .آنجا که دشمن همیشه ناتوان میماند هنر است هنر در همه زمینه ها سیاست ودشمن ستیزی.
-
بنام خداهنوز برنامه انتخابات رسما اعلام نشده است اما بازار تجمعات برای تعیین کاندیداها داغ است .شبکه های اجتماعی از انتخاب چهره ها در میان اصولگرایان آگاهی میدهند .گاه نیز آنهارا تکذیب میکنند شاید قصد بررسی فضارا دارند .آنچه از دید بنده مطرح است اینستکه اصولگرایان فاقد یک چهره محبوب ومردمی هستند برعکس با همه محدودیتهائی که برای اصلاح طلبان ایجاد گردیده چهره های محبوب فراوان است. اما چرا اصولگرایان دچار چنین مخمصه ای شده اند؟ بنظر بنده تنها اصلی که اصولگرایان بدان دست یازیده اند رفتن پشت اقتدار رهبری است واین بزرگترین اشتباه آنان است چرا که رهبری متعلق به همه مردم ایران است نه اینکه درقبضه یک گروه قرار گیرد .بهمین خاطر آنان علاوه براینکه این نهاد همگانی را تضعیف میکنند خود نیز دچار بی هویتی میشوند . در حالیکه در سیاست کشور مهم مردمند نه قدرت حاکم . آنکه میرود قدرت است وآنکه میماند ملت است وآنان بر اصل متغیر تکیه کردند و مردم را فراموش . اصولگرای واقعی بدنبال مردم میرودتا محبوب مردم نیز قرار گیرد.دل مردم را بدست آوردن هنر است نه اینکه برقدرت تکیه کردن
-

بنام خدا
بنده دوران ستمشاهی را دیده ام وشاهد بودم که در جامعه آزادی حجاب برای زنان بود وهرکس مایل بود بی حجاب ویا باحجاب با هر پوششی در فضای عمومی شهر حضور پیدا میکرد وما تا حدودی به آنچه در بیرون از خانواده میگذشت معترض بودیم اما در درون خانواده بگونه دیگری زندگی جریان داشت .در واقع زنی که در جامعه ویا محل کار بدون حجاب بود وقتی به خانه برمیگشت پوشش مناسبی برتن میکرد گویا آنچه در بیرون انجام میداد برای رفع نیاز روحی او بود اما در خانواده سلامت خودرا داشت. اما امروزه کارزار دیگری درجریان است .وقتی ظاهر شهر را نگاه میکنی همه در پوشش اند اما در بازگشت بخانه همه چیز میرود هوا وفضای درون خانه دگرگون میشود گویا از زندان گریخته ایم . در اجتماعات فامیلی ومراسم همچون شبهای اروپا بازار بالماسکه برپاست حیا ها قورت داده میشوند وسینه ها واندام ها عریان .دیگر کسی رایارای ممانعت ویا مخالفت نیست چرا که در فضای ظاهری باندازه کافی فشار آمده است . نظام فساد بیرونی را بدرون جامعه کشانید نه تنها در مورد حجاب که مساله شرب خمر نیز چنین است .گویا هدف نابود کردن بنیان خانواده از طریق اصرار بر ظواهر است که البته نتایج آن نیز آشکارشده است.
-

بنام خدا
در قرآن کریم آمده است که سلام دیگران را با درودی با کرامت بیشتر پاسخ دهید وبرعکس اگر ناسزائی گویند از کنار آن کریمانه بگذرید .در فرمان اول هدف بالابردن میزان دوستی ودر فرمان دوم کاهش تنش است.
دنیای ما پر غوغا وآشوب است واگر کسی شهامت ندای صلح را داشته باشد باید بندایش پاسخ مثبت داد تا بتوان بخشی از درد های مردم جهان را کاست .اگر دست دوستی از شرق وغرب عالم دراز شود باید فشرد و ممکن است این دست برای هدفی دیگر باشد اما پاسخ مثبت بدان حریف را دچار مخمصه میکند .اگر رد کنیم میتواند زمینه یک حرکت منفی علیه ما باشد. اگر این دستها در داخل جامعه اسلامی دراز شود باید بگرمی استقبال نمود . باور کنیم که دست دراز کردن برای آشتی وصلح نیاز بشهامت دارد .کسیکه دست دوستی دراز میکند یا نیازمند دوستی ماست ویا خسته از روابط خصمانه ودر هردو حال بنفع ماست که دستهارا بفشاریم تا آثاریکه خداوند درکلامش فرمود هویدا شود.دشمن واقعی انسان هوای نفس اوست وهمین امر است که به آدمی اجازه جرات وشهامت نمیدهد والا هر دشمنی در جهان انسانی قابل بازگشت است . خداوند درتوبه وبازگشت را هرگز نمی بندد بنده او چکاره است که راه را ببندد؟ در کلام معصوم آمده است که اگر دشمن دست از جنگ کشید ویا از میدان نبرد گریخت هرگز براو متازید زیرا ممکن است تبدیل به عنصری شود که قابل مقابله نباشد .شاید یکی از علل مهم پیدائی گروه های خطرناک مانند داعش والقاعده زمینه های کوتاه نیامدن در برخی از خواسته هاست . امروز ما شاهد کشورهای ویرانی مانند عراق یمن لیبی وسوریه هستیم که میشد نباشیم.
-
نام خدا
پس از پایان جنگ تا کنون چهار دوره دولتهای منتخب مردم گردش کاررا بدست داشته اند دوره دوم وچهارم به طیف اصلاح طلبان واعتدالیون تعلق دارد. در دوره اول فضا را برای همه نیروها باز گذاشتند تا اقتصاد ورشکسته پس از جنگ را سامان دهند اما در درون این دولت گروهی فاسد در درون سیستم اطلاعاتی کشور نفوذ کرده بود که میتوانست هر تحرک سیاسی مخالف خودرا سرکوب کند . برخی از قتل های زنجیره ای در دوره دولت اصلاحات روی داد ورئیس آن دولت با اجازه رهبری این فساد درون سیستمی را افشا نمود که بعد ازآن دیگر قتلهائی مشابه آنها پدید نیامد و بنظر میرسد که موارد گذشته نیز یحتمل کار همان گروه فاسد بوده و توطئه داخلی خنثی شد. در دوره سوم بدلیل برخی اقدامات پنهانی حساسیت آژانس بین المللی را برانگیخت ود رنتیجه ایران اسلامی بوسیله شورای امنیت 6 بار محکوم وگرفتار تحریمات شد ودر این فضا آنانکه وارد اقتصاد ناسالم شده بودند تا توانستند تاراج کردند و خزانه را خالی تحویل دولت چهارم نمودند . در این دولت که پی برده بودند یک توطئه بین المللی علیه نظام ما درکار است با اجازه رهبری وارد مذاکره با سازمان ملل شد وسرانجام منجر به برجام شد واین توطئه هم بر چیده شد. بهرحال برخی اهل توطئه چینی اند وبرخی اهل برچیدن آنها . اگر مشکلاتی در زمینه گرانی کمبود بیکاری وغیره هست محصول کار این دولت نیست آنها میراث گذشتگان است واین دولت تلاش میکند بسهم خود برخی ازآنها را حل کند .بعنوان مثال آنچه در خوزستان گرفتار آنیم ارثیه جنگی است که درآن منطقه جریان داشت
-

بنام خدا
پس ازدرگذشت آقای هاشمی اصلاح طلبان بدنبال چه هستند؟ مگر اصلاح طلبی وابسته به شخص است؟ اصلاح طلبی در درون خود رهبران خودرا بوجود میاوردو با حذف کسی ازمیان نمیرود شاید اصولگرایان چنین باشند. اصلاح طلبان انرژی های خودرا تلف نکنند . نه در مورد حصر اصرار کنند ونه در رفع محدویت های آقای خاتمی .اینها مشکلاتی است که اصولگرایان خود برای خود ایجاد کرده است وسرانجام خود آنرا برمی چینند. شاخص اصلاح طلبان شخص آقای خاتمی است که سالها رئیس جمهور بوده ودر سوابق خود آثار مثبتی دارد.ایشان چه در محدودیت باشند یا نباشند بخوبی میتوانند کشتی اصلاح طلبان را هدایت کنند . آنانکه در حصرند نیز نقش خودرا ایفا می کنند و حضور فیزیکی آنان لزومی ندارد . اصلاح طلبان متحد شوند ودر تحت رهبری آقای خاتمی در مسیر حمایت از نامزدی آقای روحانی وچهره های مقبول برای شورای شهر اقدام کنند . تمام انرژیها را برای آینده بکار برید .مهمترین مانع مصوبات سازمان ملل بود که با برجام برطرف شد ووجهه جمهوری اسلامی در جهان سرافراز گردید.ضمنا نیازی به آشتی ملی نیست چون آنگونه که تاریخ نشان میدهد امکان آشتی نیست هر کس در مسیر خود گام بزند ملت تعیین کننده نهائی است
مشاهده پست‌های بیشتر