جملات زیبا فلسفی

اگر می خواهی حقیقتی را خراب کنی از آن بد تعریف نکن بلکه از آن بد حمایت کن
1/4
سرخط خبرها
(1 سال پیش) سطح دروازه بانی در فوتبال ایران بالا رفته/ میرزاپور: بیرانوند شایسته پیراهن تیم ملی است(1 سال پیش) فلاحت زاده: کار سختی داریم اما .../ دربرابر استقلال دست و پا بسته نیستیم(1 سال پیش) خبر خوش مدیرعامل استقلال قبل از دیدار با سایپا(1 سال پیش) دیدار هاشمی با وزیر ورزش و جوانان عراق(1 سال پیش) از دروغ‌ها و قصه‌هایی که گفتند ناراحتم/ نیکخواه‌بهرامی: دوست ندارند در ایران بازی کنم (1 سال پیش) اردوی سوم تیم ملی کبدی برگزار می شود(1 سال پیش) در ستایش سرخیو راموس، وارث "خوانیتو"/ آخرین ضربه را محکم تر بزن(1 سال پیش) حداقل تغییر در ترکیب آبی پوشان؛/ ترکیب احتمالی استقلال برابر سایپا(1 سال پیش) اوجاقی: هر سال سطح لیگ ووشو بالاتر می‌رود(1 سال پیش) تعطیلی پنج روزه پرسپولیسی‌ها برای نوروز(1 سال پیش) آیا کمیته انضباطی با مایلی‌کهن برخورد می‌کند؟ (1 سال پیش) استقلال بدون مصدوم مقابل لوکوموتیو(1 سال پیش) تیم ملی تنیس راهی تونس شد(1 سال پیش) اعتراض سرخابی‌ها به ممنوعیت جذب بازیکن خارجی(1 سال پیش) بازی ما و نفت جدال بهترین های لیگ است / علی‌عسگری: مشکلات داوری ما را قعرنشین کرد

نتایج زنده فوتبال
صدای بعد گل زدن فعال باشد

نام کاربری : xsirfun


قابلیت تشخیص شباهت روانشناسی
توسط این کاربر غیرفعال شده است
-

کودکانی که نفس کم می آورند
کودکانی که نفس کم می آورند

بیماری سی اف یا همان سیستیک فیبروزیس از جمله بیماری هایی است که در دسته بیماری های اتوزومی مغلوب جای می گیرد. در این نوع بیماری ها ژن معیوب توسط والدین به فرزندان منتقل می شود.
بیماری سیستیک فیبروزیس سیستم گوارش و دستگاه تنفسی فرد را با شدت های متفاوت درگیر می کند و باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری برای افراد می شود. نقص ژنی در این بیماران موجب می شود که ترشحات بدن از جمله ترشحات درون راه های هوایی وروده، به جای این که رقیق و لغزنده باشد، غلیظ و چسبناک باشد.
به دنبال این اشکال در ترشحات، گرد و غبار و میکروب های وارد شده به ریه ها به خوبی پاکسازی نمی شود و موجب بروز عفونت های مزمن و طولانی و گاهی خطرناک در ریه ها می شود.
همچنین در این بیماری راه خروجی ترشحات لوزالمعده به دلیل غلظت بیش از حد بسته می شود و غذاهایی که بیمار می خورد، به خوبی هضم و جذب نمی شود که این بخش از بیماری نتیجه نارسایی لوزالمعده است.
مدیرگروه بیوشیمی دانشکده پزشکی مشهد درباره این بیماری گفت: معیارهای تشخیصی این بیماری به وجود یک یا چند ویژگی بالینی رایج، سابقه خانوادگی یا آزمایش غربالگری مثبت نوزاد و همچنین شواهد آزمایشگاهی از اختلال عملکرد پروتئین CF transmembrane conductance regulator (CFTR) نیاز دارد.

کودکانی که نفس کم می آورندبچه های شور!
دکتر "سیداسحاق هاشمی" با تاکید بر لزوم تشخیص به موقع بیماری افزود: تشخیص های آزمایشگاهی این بیماری شامل غربالگری نوزادی، تست عرق و بررسی DNA است.
وی با اشاره به این که عرق این بیماران شورتر از دیگر افراد است، ادامه داد: در تست عرق میزان غلظت یون کلر سنجیده می شود که غلظت غیر طبیعی این یون به دلیل موتاسیون در ژن کد کننده پروتئین CFTR است.
اگر تست عرق به درستی انجام شود، نتایج آن و ارتباطش با بیماری بسیار معتبر است با این حال برخی از گزارش ها حاکی از تشخیص های نادرست این تست است.
دکتر "هاشمی"دقیق ترین شیوه تشخیص بیماری را آزمایش ژنتیک دانست و اظهار کرد: اگرچه تست های ژنتیکی دارای اعتبار بسیار بالایی است ولی مشکلاتی از قبیل هزینه بالا و در دسترس نبودن را به همراه دارد.
دکتر "حمیدرضا کیانی فر" معاون آموزشی بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر مشهد نیز گفت: در سال های گذشته بسیاری از کودکان مبتلا به بیماری سیستیک فیبروزیس در همان سال های اولیه زندگی از دنیا می رفتند، اما امروزه به دنبال پیشرفت های پرشمار در زمینه مراقبت و درمان این بیماران، نه تنها طول عمر آنان افزایش یافته است و بسیاری از آنان به دوره بزرگ سالی می رسند، بلکه کیفیت زندگی این بیماران نیز بهبود قابل توجهی داشته است.بیشتر بخوانید: باید‌ها و نبایدهای آجیلی
وی افزود: داروی جایگزینی آنزیم های پانکراسی حاوی آنزیم های پانکراسی "آمیلاز و لیپاز" است. این فوق تخصص گوارش و کبد اطفال با اشاره به نارسایی پانکراس این بیماران افزود: این کپسول حاوی تعداد زیادی گرانول است که متناسب با سن و وزن کودک، تعداد گرانول ها شمرده و همراه با هر وعده غذایی به بیمار داده می شود.
وی با تاکید بر لزوم مراقبت دایمی و مادام العمر از این بیماران گفت: کودکان در سنین بالاتر که دوز مصرفی آن ها یک کپسول کامل یا بیشتر است، می توانند کپسول را ببلعند و دوز استانداردی برای جایگزینی آنزیم های پانکراس وجود ندارد.

کودکانی که نفس کم می آورندمشکلات دستگاه گوارش و کمبود ویتامین
وی با اشاره به لزوم مصرف جانبی انواع ویتامین های محلول در چربی ادامه داد: افراد مبتلا به این بیماری به دلیل اختلال در مجاری خروجی آنزیم های پانکراسی، دچار سوء هاضمه و سوء جذب مواد غذایی می شوند و با وجود اشتهای زیاد، اغلب وزن نمی گیرند و این موضوع بدن آن ها را مستعد ابتلا به انواع بیماری ها و عفونت
می کند.
برای هر بیمار متناسب با سن، جنس، میزان پیشرفت بیماری و بسیاری از زمینه های دیگر، رژیم غذایی منحصر به فرد طراحی می شود.
وی مصرف بیشتر غذاهای پرچرب و پر کالری را مهم دانست و افزود: با مصرف بیشتر چربی و آنزیم های پانکراس، می توان تا حد ممکن نقص عملکرد آنزیم های پانکراس را جبران کرد.
دکتر "کیانی فر" ادامه داد: نیاز به انرژی در این کودکان بسیار بیشتر از دیگر همسالانشان است زیرا همه قوای بدن صرف مقابله با تاثیرات بیماری بر ریه‌ها و سیستم گوارش می‌شود و به همین دلیل مواد غذایی سرشار از انرژی همواره باید در برنامه غذایی شان گنجانده شود. وی با اشاره به این که این بیماران با عرق شور، دفع سدیم بیشتری دارند افزود: در این بیماری لازم است نمک دفع‌شده از عرق کودک جبران و روزانه مقدار کمی محلول نمک همراه با سبزی یا گوشت به کودک داده شود.بیشتر بخوانید: طبیعی ترین و ارزانترین راه رفع سریع ریزش مو

کودکانی که نفس کم می آورند
کودکانی که نفس کم می آورند
کودکانی که نفس کم می آورندمشکلات تنفسی
دکتر سیدی فوق تخصص ریه اطفال نیز بااشاره به این که تجمع مخاط‌ها در نایژک‌ها زمینه‌ساز مشکلات تنفسی حاد و نارسایی تنفسی می‌شود، گفت: مهم ترین علت تهدید حیات مبتلایان به سی اف مشکلات ریوی است . مخاط غلیظ‌شده سدی ایجاد می‌کند که مانع از جریان هوا می‌شود و حباب‌های ریوی دایم متسع می‌شوند و عملکرد مطلوبی ندارند. وی افزود: در پی تجمع اخلاط در ریه، ترشحات برونشیت‌ها و باکتری‌ها به خوبی دفع نمی‌شود و در نتیجه آمفیزم ریوی (از بین رفتن بافت ریوی) به وجود می‌آید؛ آمفیزم ممکن است در یک لوب ریه، یک یا هر دو ریه به‌طور کامل ایجاد شود که کاهش قدرت تنفس را در پی دارد.
راکد ماندن مخاط‌ها، رشد و تکثیر باکتری‌ها را آسان می‌کند و زمینه‌ساز بروز عفونت‌های ریوی مکرر و وخیم می‌شود.
دکتر سیدی با اشاره به لزوم تخلیه مداوم و همیشگی خلط های ریه، اظهار کرد: اتساع مداوم ریه‌ها تغییر شکل قفسه‌سینه را در پی دارد و در چنین مواردی کودک دچار گوژپشتی شدید و بزرگ شدن قفسه‌ سینه می‌شود.
وی از دیگر عوارض ریوی این بیماری را، نکروز و از بین رفتن برخی بافت های بدن به دلیل نرسیدن اکسیژن برشمرد و گفت: مشکلات تنفسی به‌تدریج به نارسایی تنفسی مزمن می‌انجامد که با کبودی لب‌ها و انگشتان به‌دلیل کاهش اکسیژن خون همراه است و بیمار را بسیار ناتوان می‌کند.ظاهر ناخن ها
وی گرد شدن ناخن ها یا "چماقی شدن ناخن ها" را در برخی بیماران سی اف، نتیجه مشکلات ریوی مانند عفونت های مکرر و کمبود اکسیژن مزمن دانست و گفت: مهم ترین راه پیشگیری از گردشدن ناخن ها، پاکسازی مکرر راه های هوایی و حفظ عملکرد صحیح ریه است.وی با بیان این که این بیماران باید دو تا چهار بار در روز از مواد استنشاقی مختلف در قالب دستگاه بخور نبولایزر برای رقیق شدن خلط های ریه استفاده کنند، افزود: پس از هر بار استفاده از بخور نبولایزر در روز، این بیماران باید فیزیوتراپی قفسه‌سینه شوند تا به رفع ترشحات نایژه‌ها، بازشدن مجاری تنفسی از مخاط‌ها و بهبود جریان هوا کمک شود. با این روش بروز نارسایی تنفسی تا حد امکان به تعویق می‌افتد.

کودکانی که نفس کم می آورند
گردآوری: مجله تفریحی سرگرمی اکسیرفان
کانال تلگرام: https://t.me/xsir18
-

با ۳مرحله ساده وزن خود را کاهش دهید

با ۳مرحله ساده وزن خود را کاهش دهید


راه های بسیاری برای از دست دادن سریع وزن وجود دارد. با این حال، بسیاری از آنها شما راگرسنه و ناراضی خواهد ساخت. اگر شما اراده اى آهنین ندارید، پس گرسنگی باعث می شود تا شما به سرعت این برنامه را رها کنید. نقشه ای که قبلا طرح بندی شده، همراه با نتیجه آن در اینجا خواهد آمد:
– کاهش اشتهای شما به میزان قابل توجه
– به سرعت، بدون گرسنگی، وزن کم کنید
– همزمان سلامت متابولیک خود را بهبود بخشید.
در اینجا یک برنامه سه مرحله ای ساده برای کاهش وزن سریع آمده است.
با ۳مرحله ساده وزن خود را کاهش دهید
۱- شکر و نشاسته را قطع کنید.

مهمترین قسمت، کاهش قندها و نشاسته ها (کربوهیدرات ها) است. وقتی این کار را می کنید، سطح گرسنگی شما پایین می آید و شما کالری بسیار کمتری مصرف می کنید. دراینصورت به جای سوزاندن کربوهیدرات برای انرژی، بدن شما شروع به تغذیه از چربی های ذخیره شده می کند.
یکی دیگر از مزایای کاهش کربوهیدرات ها این است که سطح انسولین را کاهش می دهد و کلیه های شما سدیم و آب اضافه را از بدن شما خارج می کند. این باعث کاهش ورم و نفخ و همچنین وزن غیر ضروری آب می شود. در طول هفته اول تغذیه به این ترتیب، این غیر معمول نیست که تا ۱۰ پوند (گاهی بیشتر) بدن شما هم چربی و هم وزن آب را از دست بدهد. کربوهیدرات را کاهش دهید، درنتیجه شروع به یک تغذیه همراه با کالری کمتر و به طور اتوماتیک بدون گرسنگی خواهید کرد. به سادگی، کاهش کربوهیدرات باعث کاهش چربی به طور خودکار می شود.
۲- پروتئین، چربی و سبزیجات بخورید

هر یک از وعده های غذایی شما باید شامل یک منبع پروتئینی، یک منبع چربی و سبزیجات کم کربوهیدرات باشد. تهیه وعده های غذایی در این روش، به طور خودکار مصرف کربوهیدرات شما را به میزان توصیه شده ۲۰ تا ۵۰ گرم در روز بر می گرداند.
با ۳مرحله ساده وزن خود را کاهش دهید
منابع پروتئینی:

گوشت: گوشت گاو، مرغ، گوشت خوک، بره و غیره
ماهی و غذاهای دریایی: ماهی سالمون، ماهی قزل آلا، میگو و غیره
تخم مرغ ها: تخم مرغ های کامل با زرده بهترین هستند.
اهمیت خوردن مقدار زیادی پروتئین نمی تواند گزافه باشد. نشان داده شده است که این پروتئین ها، سوخت و ساز بدن را به میزان ۸۰ تا ۱۰۰ کالری در روز افزایش می دهند. رژیم های دارای پروتئین بالا، همچنین می تواند ۶۰٪ اشتهای شما را به غذا کاهش دهد، میل شما را به اسنک های دیر وقت و شبانه را به نصف کاهش دهد و به شما این امکان را می دهد که به طور خودکار ۴۴۱ کالری کمتر در روز مصرف کنید ؛ فقط با اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی. هنگامی که صحبت به کاهش وزن می رسد، پروتئین، در یک دوره زمانی پادشاه مواد مغذی است.
با ۳مرحله ساده وزن خود را کاهش دهید
سبزیجات کم کالری:

کلم بروکلی – گل کلم – اسفناج – گوجه فرنگی – کلم سفید – کلم بروکسل – کلم سبز – مارچوبه – کاهو – خیار و…..
نترسید از این که بشقاب خود را با این سبزیجات کم کربوهیدرات پر کنید. شما می توانید مقدار زیادی از آنها را بدون ترس از مصرف بیشتر از ۲۰-۵۰ کربوهیدرات خالص در روز بخورید. یک رژیم غذایی که بیشتر بر پایه گوشت و سبزیجات حاوی فیبر کامل، ویتامین ها و مواد معدنی است، همان رژیم غذایی است که شما نیاز دارید تا سالم باشید.
منابع چربی:

روغن زیتون – روغن نارگیل – روغن آووکادو – کره
دو تا سه وعده در روز غذا بخورید. اگر بعدازظهر گرسنه شدید، وعده غذایی چهارم را نیز اضافه کنید. از خوردن چربی نترسید؛ زیرا تلاش برای انجام هر دو رژیم کم کربوهیدرات و کم چربی در یک زمان، یک دستور غذایی محکوم به شکست است. این باعث می شود که شما درمانده باشید و برنامه را رها کنید.بیشتر بخوانید: علائم و درمان نقرس
با ۳مرحله ساده وزن خود را کاهش دهید
۳- سه بار در هفته وزنه بزنید.

در این برنامه، شما لازم نیست برای کاهش وزن خود ورزش کنید، اما ورزش کردن به شما توصیه می شود. بهترین گزینه این است که شما ۳-۴ بار در هفته به باشگاه ورزشی بروید. گرم کردن و بلند کردن وزنه و کمی کشش برای شما خوب است. اگر در باشگاه ورزشی، عضو جدیدی هستید، از مربی خود برای ورزش و نرمش مشاوره بگیرید.
با بلند کردن وزنه، شما مقدار زیادی کالری می سوزانید و از کاهش سوخت و ساز بدن شما جلوگیری می کند، که یک عارضه جانبی شایع در مورد از دست دادن وزن است. مطالعات در مورد رژیم های کم کربوهیدرات نشان می دهد که حتی می توانید مقدار کمی هم عضله به دست بیاورید، در حالی که مقدار قابل توجهی از چربی بدن خود را نیز از دست می دهید.
اگر وزنه بلند کردن، گزینه ای برای شما نیست، پس انجام بعضی تمرینات قلبی مانند راه رفتن، دویدن، جهیدن، دوچرخه سواری یا شنا کردن نیز کافی است.
با ۳مرحله ساده وزن خود را کاهش دهید
۴- اختیاری : یک بار در هفته “استفاده از کربوهیدرات” را انجام دهید.

تا اینجا سه مرحله این رژیم غذایی به پایان رسید؛ به دنبال آن راهنمایی هایی برای روند و سرعت بهتر این رژیم غذایی خواهد آمد. شما می توانید یک روز در هر هفته را کربوهیدرات بیشتری مصرف کنید. بسیاری از مردم روز آخر هفته را ترجیح می دهند. مهم است که به منابع کربوهیدرات سالم مانند جو دوسر، برنج، کینوآ، سیب زمینی، سیب زمینی شیرین، میوه و غیره توجه کنید.
اما تنها این یک روز باید کربوهیدرات بالا مصرف کنید؛ اگر شما شروع به مصرف آن بیشتر از یک بار در هفته کنید، موفقیت های زیادی را در این طرح نخواهید دید. اگر شما باید یک وعده غذایی فریب دهنده داشته باشید و میخواهید چیزی ناسالم بخورید، آن را در همین یک روز انجام دهید. توجه داشته باشید که وعده های غذایی ناسالم یا مکمل های کربوهیدرات ضروری نیست، اما می تواند مقداری از هورمون های چربی سوز مانند لپتین و هورمون های تیروئید را افزایش دهد.
شما ممکن است در روزهای برگشت کربوهیدرات در آخر هفته، مقداری وزن اضافه کنید، اما بیشتر آن وزن آب خواهد بود و شما آن را در طی یکی دو روز از دست خواهید داد.
با ۳مرحله ساده وزن خود را کاهش دهید
۵- محاسبه کالری چه می شود؟

تا زمانی که کربوهیدرات بسیار کم است و به پروتئین، چربی و سبزیجات کم کربوهیدرات محدود شوید، لازم نیست که کالری را حساب کنید. هدف اصلی این برنامه این است که کربوهیدرات ها را تا ۲۰-۵۰ گرم در روز نگه دارید، و بقیه کالری خود را از پروتئین و چربی دریافت کنید.
۶- ۱۰ نکته برای کاهش وزن برای آسان تر کردن و سریع تر کردن این رژیم غذایی.
با ۳مرحله ساده وزن خود را کاهش دهید

دراین قسمت ۱۰ نکته آمده است که حتی باعث سرعت بیشتر کاهش وزن شما خواهد شد:
صبحانه با پروتئین بالا بخورید: خوردن یک صبحانه حاوی پروتئین بالا باعث کاهش میل و مصرف کالری در طول روز می شود.
اجتناب از نوشیدنی های شیرین و آب میوه: این ها چرب ترین چیزهایی است که می توانید در بدن خود وارد کنید و اجتناب از آنها می تواند به کاهش وزن شما کمک کند.
نیم ساعت قبل از غذا آب بخورید: یک مطالعه نشان داد که آشامیدن آب، نیم ساعت قبل از غذا باعث ۴۴٪ کاهش وزن در طی ۳ ماه شد.
مواد غذایی که با کاهش وزن دوست هستند را انتخاب کنید: برخی از غذاها برای از دست دادن چربی بسیار مفید هستند. تلاش کنید تا بیشتر وعده های غذایی خود را از میان آنها انتخاب کنید.بیشتر بخوانید: بهترین رژیم غذایی چیست؟
فیبر محلول بخورید: مطالعات نشان می دهد که فیبرهای محلول ممکن است چربی را به خصوص در ناحیه شکم کاهش دهند. مکمل های فیبر مانند گلوکومنان نیز می توانند کمک کنند.
قهوه یا چای بنوشید: اگر شما علاقه به نوشیدن قهوه یا چای دارید، هرچقدر که می خواهید میتوانید بنوشید، کافئین موجود در آنها می تواند سرعت سوخت و ساز بدن شما را ۱۱ – ۳ درصد افزایش دهد.
بیشتر غذاهای کامل و فرآوری نشده بخورید: پایه بیشتر رژیم غذایی شما بر روی غذاهای کامل است. آنها سالم هستند، بیشتر پر کننده هستند و به احتمال کمتری باعث پرخوری می شوند.
غذای خود را به آرامی بخورید: افرادی که به سرعت غذا می خورند، در طول زمان وزن بیشتری به دست می آورند. خوردن غذا به آرامی باعث می شود شما احساس سیری بیشتری داشته باشید و هورمون های کاهش وزن را افزایش دهید.
هر روز خودتان را وزن کنید: مطالعات نشان می دهد که افرادی که هر روز خود را وزن می کنند، بیشتر احتمال دارد که وزن خود را کاهش بدهند و مدت ها آن را حفظ کنند.
هر شب تلاش کنید تا خواب شبانه خوبی داشته باشید: خواب بد یکی از قوی ترین عوامل خطر برای افزایش وزن است، بنابراین مراقبت از خواب شما مهم است.با ۳مرحله ساده وزن خود را کاهش دهید
۷- چقدر سریع وزن از دست می دهید؟ (و سایر مزایا)

شما می توانید انتظار داشته باشید که در هفته اول وزن ۵-۱۰ پوند (گاهی اوقات بیشتر) از دست بدهید و سپس بعد از آن، کاهش وزن پایدار خواهید داشت. اگر تازه شروع به این رژیم غذایی کرده اید، احتمالا همه چیز به سرعت اتفاق خواهد افتاد. هر چه وزن بیشتری باید از دست بدهید، سریعتر آن را از دست خواهید داد.
برای چند روز اول، شما ممکن است کمی احساس عجیب و غریبی داشته باشید. بدن شما برای تمام این سالها کربوهیدرات ها را سوزانده است، بنابراین ممکن است زمان آن رسیده باشد تا به جای آن، چربی بسوزاند. پس از چند روز اول، اکثر مردم احساس خوبی از خود نشان می دهند، حتی انرژی بیشتری نسبت به گذشته دارند. علیرغم چند دهه هیجان ضد چربی، رژیم کم کربوهیدرات نیز سلامت شما را به روش های مختلفی بهبود می بخشد:
قند خون در رژیم کم کربوهیدرات تمایل به پایین آمدن دارد.
تری گلیسرید تمایل به پایین آمدن دارد.
کلسترول LDL کوچک و متراکم یا کلسترول (بد) کاهش می یابد.
کلسترول HDL (خوب) بالا می رود.
فشار خون به طور قابل توجهی بهبود می یابد.
به نظر می رسد که رژیم های کم کربوهیدرات به راحتی رژیم های کم چرب پیروی می شوند.
۸- شما لازم نیست که برای از دست دادن وزن خود را از گرسنگی به کشتن بدهید.

اگر شرایط پزشکی دارید، پیش از انجام تغییرات با پزشک خود صحبت کنید زیرا این برنامه می تواند نیاز شما به دارو را کاهش دهد. با کاهش میزان کربوهیدرات و کاهش سطح انسولین، محیط هورمونی خود را تغییر می دهید واین باعث می شود بدن و مغز شما “بخواهند” تا وزن را از دست بدهند. این باعث می شود به شدت کاهش اشتها و گرسنگی داشته باشید، دلیل اصلی که اکثر مردم با روش های کاهش وزن متعارف شکست می خورند.
این ثابت شده است که این رژیم باعث میشود تا شما ۲-۳ برابر بیشتر از یک رژیم غذایی کم چرب یا با کالری محدود، وزن کم کنید. یکی دیگر از مزایای بزرگ برای افراد بی حوصله، این است که کاهش اولیه وزن آب ممکن است به زودی در صبح روز بعد به کاهش زیادی در مقیاس وزن منجر شود. در این طرح، می توانید مواد غذایی خوب بخورید تا زمانی که سیر شوید و هنوز هم یک تن از چربی های خود را از دست می دهید. به بهشت خوش آمدید.


با ۳مرحله ساده وزن خود را کاهش دهید

گردآوری: مجله تفریحی سرگرمی اکسیرفان
کانال تلگرام: https://t.me/xsir18
-

آدیداس مدل استن اسمیت


آدیداس مدل استن اسمیت
آیداس در سال ۱۹۲۴ توسط یک آلمانی به نام "آدولف داسلر" با نام "گبرودر داسلر شوفابریک " تاسیس شد. پس از مشکلاتی که در سالهای اولیه برای شرکت آدیداس پیش آمد با قدرت شروع به کار کرد و الان در زمینه طراحی، تولید و توزیع انواع لباس های ورزشی، کفش ورزشی، تجهیزات ورزشی، ساعت، عینک آفتابی، محصولات مراقبت های شخصی و لوازم لوکس فعالیت می کند. کفش آدیداس مدل استن اسمیت Adidas Stan Smith یکی از محبوب‌ترین کتانی هایی است یک بار دیگر پس از غیبت ۲ ساله در بازار برند های ورزشی و برندهای لوکس به صورت ترند محبوب همه ، وارد بازار شد.
کفش آدیداس مدل استن اسمیت Adidas Stan Smith در ابتدا به عنوان یک کفش تنیس طراحی شده بود. طراحی این کفش بسیار ساده و مینیمال است و برخلاف سایر طرح های آدیداس خبرى از امضا ٣ خط کنارى کفش هاى آدیداس نیست و منافذ ریز به صورت خط هاى موازى جایگزین این طرح ها شده است. آدیداس مدل استن اسمیت در سالهاى اولیه خود چندان مورد استقبال قرار نگرفته نشده بود و آدیداس سعى بر آن داشت که این مدل را از بازار حذف کند. اما با گذشت چند سال و به دلیل انتخاب شدن این مدل توسط سلبربتى ها نه تنها راهى دوباره به دنیاى ورزش پیدا نکرد بلکه در هفته هاى مد هم جایى به خصوص داشت.
بیشتر بخوانید: مدل آرایش چشم و صورت زنانه | میکاپ و سایه چشم مجلسی


آدیداس مدل استن اسمیت
در حال حاضر شما هیچ بازیکن تنیسی را پیدا نمی کنید که کفش های آدیداس مدل استن اسمیت Adidas Stan Smith را بپوشد ومهمترین دلیل آن هم تکنولوژی قدیمی و به احتمال زیاد اثرات نامطلوبی که از پوشیدن آنها حاصل میشود است. ولی در زمان خود بهترین بازیکنان تنیس در تمام مسابقات خود کفش های آدیداس را میپوشیدند. کفش استن اسمیت آدیداس که آن زمان “هالیت” نام داشت از روی نام “رابرت هالیت” بازیکن فرانسوی مشهور تنیس انتخاب شده بود.


آدیداس مدل استن اسمیت

در همان سالها هم خیلی از مردان برای اینکه خود را خاص و مرفح نشان بدهند مدل های استن اسمیت را انتخاب میکردند. و همچنین چند سال اخیر کفش های ورزشی تبدیل شده اند به سبکی از زندگی و استایل. و باید و نبایدی برای پوشیدن آن وجود ندارد. و یکی خاصترین مدل‌های آدیداس است که با هر سبکی جور در می‌آید. زمینه سفید با رنگ‌سبز ، قرمز یا زمینه رنگی یا با طرح ارتشی و شبرنگ؛ بسته به سلیقه شما در طرح‌های مختلف استن اسمیت حتما یک کتانی مناسب با شخصیت و استایل شما وجود دارد.
بیشتر بخوانید: اصول ست کردن لباس را یاد بگیرید

آدیداس مدل استن اسمیت

گردآوری: مجله تفریحی سرگرمی اکسیرفان
کانال تلگرام: https://t.me/xsir18
-

طرز تهیه پیتزا پپرونی بدون فر

Related image

طرز تهیه پیتزا پپرونی بدون فر
پیتزا از آن دسته غذاهایی هست که با وارد شدن آن به سفره ما ایرونی ها خیلی زود خودش را در دل خیلی ها باز کرد و برای یکبار هم شده وسوسه چشیدن و امتحان کردن این فست فود پنیری را به ما داده است! برای درست کردن این غذای ایتالیایی الاصل که ما نیاز به فر و در موارد حرفه ای و سنتی به تنور داریم. اما ممکن است گاهی دسترسی به فر نداشته باشیم و اتفاقاً دلمان هوس پیتزا کرده باشد، فقط کافی است یک شعله ملایم گاز داشته باشیم چون خیلی راحت می توانیم در خانه یک پیتزای بدون فر را به کمک یک ماهیتابه درست کنیم. در ادامه با طرز تهیه پیتزا خانگی بدون فر در خدمت شما خواهیم بود.طرز تهیه پیتزا پپرونی بدون فر

مواد لازم برای تهیه پیتزای بدون فر :
سوسیس، کالباس، پپرونی، مرغ یا گوشت پخته شده۳۰۰ گرم قارج۱ پیمانهفلفل دلمه اییک چهارم ۱ عدد پنیر موزارلا یا پیتزا ۱/۵ پیمانهآبلیمو ترش تازه۲ قاشق چایخوریخمیر پیتزا آماده۱ عددسس گوجه فرنگی۳ قاشق سوپخوریذرت پخته شده، زیتون یا گوجه فرنگی گیلاسیبه میزان لازم

مراحل تهیه پیتزای بدون فر :
برای شروع ابتدا، مواد اولیه را باید برش بزنیم. همانطور که در مواد اولیه ذکر کردم، برای پیتزای مورد علاقمان با توجه به خواسته و سلیقه خودمان می توانیم از سوسیس، کالباس یا حتی مرغ یا گوشت استفاده کنیم. برای تهیه این پیتزا من از پپرونی استفاده کردم که کمی تند مزه است. آن ها را به صورت ورقه ای خرد کردم و بعد قارچ را هم با برش هایی یک اندازه که نه خیلی ضخیم و نه خیلی باریک باشند، برش می زنیم. فلفل دلمه ای را هم به صورت نگینی خرد می کنیم.بیشتر بخوانید: طرز تهیه اسنک پیتزا

حالا مقداری روغن را داخل ماهیتابه ریخته و پپرونی را بعد از اینکه روغن کمی داغ شد داخل آن می ریزیم و کمی تفت می دهیم تا خوش رنگ و سرخ شوند. اگر شما از مواد دیگری استفاده کردید هم بهتر هست آن را یک تفت کوچک بدهید چون قرار هست پیتزا را روی حرارت خیلی ملایم گاز و دورن ماهیتابه درست کنیم پس بهتر هست مواد اولیه مان کاملاً پخته شده باشند.

بعد از تفت دادن پپرونی یا سوسیس یا … آن را از تابه خارج کرده و حالا قارچ را اضافه می کنیم. شعله کمی بیشتر می کنیم و سپس آبلیمو ترش را اضافه می کنیم. اینکار باعث می شود تا قارچ هایمان سیاه نشوند. اگر دوست داشتید کمی نمک و فلفل اضافه کنید ولی من این کار را نکردم چون پپرونی ها به اندازه کافی مزه دار بودند.

بعد از اینکه قارچ ها کمی آب میان بافتی شان را از دست دادند، فلفل دلمه ای را اضافه می کنیم و با همان حرارت بالا تفت شان می دهیم تا کمی طلایی شوند. حرارت بالا باعث می شود سبزیجات سریع بپزند در حالیکه خواص خودشان را از دست ندهند.

مرحله بعدی آماده کردن خمیر یا نان پیتزا هست. همان طور که اشاره کردم چون برای پخت پیتزا خبری از فر نیست، بهتر است برای تهیه پیتزاهای بدون فر از خمیرهای آماده استفاده کنیم چون یک مرحله از پیش پخت را در کارخانه انجام دادند. من برای ترد شدن خمیر آن را با کمی روغن تفت دادم و بعد ماهیتابه را از روی شعله برداشتم.

حالا سس گوجه فرنگی یا همان سس کچاپ را روی خمیر ریختم و با برس مخصوص آشپزی به خمیر آغشته کردم کاملاً.بیشتر بخوانید: تزئین سالاد الویه برای جشن تولد کودکان

و بعد مقدار کمی از پنیر موزارلا با پیتزا را روی سس پاشیدم.

حالا به ترتیب فیلینگ یا مواد میانی پیتزا را روی پیتزا قرار می دهیم پس ابتدا با پپرونی شروع کردم و آن ها را روی لایه نازکی از پنیر پیتزا چیدم.

و بعد مخلوط قارچ و فلفل دلمه ای را اضافه کردم و به صورت یکنواخت روی ورقه های پپرونی پخش کردم.

حالا بقیه پنیر موزارلا را روی پیتزا ریختم و کاملاً روی پیتزا را با آن پوشاندم.

نهایتاً برای اینکه پیتزا جذاب تر شود، با چند ورق پپرونی اضافه و کمی فلفل دلمه ای و چند زیتون اسلایس شده به همراه پاشیدن پودر آویشن آن را تزئین کردم.

حالا نوبت پخت پیتزا می رسد، تابه را روی حرارت بسیار بسیار ملایم گاز قرار می دهیم، مقدار کمی روغن را داخل تابه می ریزیم و برای یکنواخت پخش شدن حرارت می توانیم از یک شعله پخش کن کمک بگیریم. درب ماهیتابه را قرار می دهیم و اجازه می دهیم با همان حرارت ملایم، پنیرهای روی پیتزا به آرامی آب شود.

وقتی همه پنیرها به طور کامل ذوب شد پیتزای ما آماده هست.

پیتزا را از ماهیتابه خارج کرده و روی ظرف یا تخته سرو قرار می دهیم و بعد با یک کاتر پیتزا آن را برش می زنیم و سرو می کنیم. برای زیباتر شدن پیتزا من از برگ های خیلی کوچک ریحان استفاده کردم. امیدوارم این نوع پیتزا را هم در خانه درست کنید و از تهیه آن لذت ببرید.


طرز تهیه پیتزا پپرونی بدون فر

گردآوری: مجله تفریحی سرگرمی اکسیرفان
کانال تلگرام: https://t.me/xsir18
-

بهترین مدل ابروی کمانی برای انواع صورت

اگر به دنبال مدل ابروهای خود برای آرایش خود هستید پس پیشنهاد میکنیم ابتدا این مقاله را با دقت بخوانید تا بفهمید کدام فرم ابرو برای شکل صورت شما مناسب تر است؟
سریعترین و مطمئن‌ترین راه برای داشتن ابروهایی یکسان که موجب زیبایی چهره میشود استفاده از موچین است. استیو کریستین، گریمور و متخصص ابرو در کلینیک سامرویل در لوس آنجلس میگوید” طبیعتا یک ابروی پرپشت و خوش فرم چهره را جوان نشان می‌دهد”. اما ابروهای خوب به ندرت یک شکل هستند، شکل صورت شما باید شکل ابرویتان را تعیین کند. در ادامه ابروی مناسب خودتان را خواهید یافت.
(کریستین توصیه میکند، یک نکته محض احتیاط: هر دقیقه یک گام به عقب بردارید یا مدت طولانی نزدیک آینه نباشید چرا که به احتمال زیاد در برداشتن ابروهایتان زیاده روی خواهید کرد)
بهترین مدل ابروی کمانی برای انواع صورت
صورت‌های بیضی
ستاره الهام گرفته شده: چارلیز ترون


بهترین مدل ابروی کمانی برای انواع صورت

ابروی ایده‌آل شما: ناتالی پلین، موسس ابروهای میلیون دلاری میگوید یک کمان متوسط به جای یک کمان بالا. ( هرچه میزان کمان بیشترب اشد صورت کشیده شما اغراق آمیزتر به نظر میرسد). پلین میگوید، انتهای ابروها را صورت افقی امتداد دهید و این حالت بهتر از ابروی شیب‌دار روبه پایین است، این شکل دیگریست که صورت شما را کشیده‌تر نشان میدهد.
چگونه آنرا بدست آوریم: یک سرمداد ابروی خود را در جلوی سوراخ بینی‌تان قرار دهید و خطی را که به مدرمک چشمتان منتهی میشود فرض کنید. نقطه‌ای را که مداد ابرویتان را قطع میکند جایی است که قوس ابرویتان باید باشد. برای تقارن بیشتر در انتهای هردو ابرویتان، مداد را بصورت افقی نگه دارید و با ابتدای ابرویتان اندازه بگیرید( باید در قسمت گوشه بیرونی چشم پایان یابد) و با پودر یا مداد ابرو، آنرا پر کنید.صورت‌های مثلثی
ستاره الهام گرفته شده: کامرون دیاز

بهترین مدل ابروی کمانی برای انواع صورت


ابروی ایده‌آل شما: رامی‌گافنی، گریمور و متخصص ابرو می‌گوید: یک ابروی بلند که چشم‌ها را قاب میگیرد و مکمل پهنای پیشانی است و موجب می‌شود پیشانی کوچکتر به نظر برسد.بیشتر بخوانید: نکته های مهم در استفاده از رژ قرمز
چگونه آنرا بدست آوریم: گافنی می‌گوید: از پرکننده ابرو استفاده کنید( بهتر است از قلم مومی یا پماد استفاده کنید)، بهتر است یک یا دو درجه روشنتر از رنگ ابرویتان باشد. از ابتدای ابرویتان تا نوک کمان یک خط منحنی ملایم بکشید، سپس از نوک تا دم. سپس پرکننده بیشتری را به جلوی ابرویتان بیفزایید تا آنها را کمی نزدیک‌تر به هم نشان دهید، و اگر لازم بود دم ابرویتان را هم کمی ادامه دهید. در نهایت تمام ابرویتان را بایک شانه ابرو پاک کنید تا باهم ترکیب شوند.صورت‌های قلبی شکل
ستاره الهام گرفته شده: دبرا مسینگ


بهترین مدل ابروی کمانی برای انواع صورت

ابروی ایده‌آل شما: یک ابروی کمانی معمولی که در قسمت انتهایی گرد میشود. گافنی میگوید: ابرویی برای شما مناسب است که کل محدوده چشمتان را قاب بگیرد تا با پیشانی پهنتان توازن داشته باشد. دم گرد به ایجاد یک ابروی کمانی بلند کمک میکند درحالیکه صورت قلبی شکل‌تان را تملق آمیز نشان میدهد.
چگونه آنرا بدست آوریم: گافنی میگوید، با برداشتن موهای اضافی از زیر ابرویتان به کمان ابرویتان، شکل دهید. اگر ابروهای پراکنده و کم پشتی دارید، با پرکردن ابرویتان کمانش را بالا ببرید. از پرکننده ابرو از قسمت جلوی ابرویتان تا نوک آن بصورت اریب استفاده کنید و سپس یک خط منحنی ملایم از جلو به دم آن بکشید. مداد ابرویی مانند آناستازیا بورلی هیلز یکی از دقیق‌ترین ابزارها برای استفاده دراین مورد است اگرچه از مداد یا پماد هم میتوان استفاده کرد.صورت‌های گلابی شکل
ستاره الهام گرفته شده: اوا مندس


بهترین مدل ابروی کمانی برای انواع صورت

ابروی ایده‌آل شما: پلین میگوید، ابروهایی با کمان بلند که تا قسمت بیرونی چشم امتداد دارد، که باعث میشود پیشانی پهن به نظر برسد. این کار باعث متعادل کردن پهن‌ترین نقاط خط چانه‌تان که کمی عریض‌تر از پهن‌ترین نقاط خط رویش مویتان است، می‌شود.
چگونه آنرا بدست آوریم: پلین میگوید، با برداشتن موهای پراکنده درقسمت پایینی ابروها و درمیانه آن کمان ابرویتان را بیشتر کنید تا صورتتان لاغرتر با ابروهایی بالا کشیده به نظر آید، قسمت‌های کم پشت را با مداد یا پودرپر کنید.بیشتر بخوانید: مدل بستن شال گردن مردانهصورت‌های مستطیلی
ستاره الهام گرفته شده: ساندرا بولاک

بهترین مدل ابروی کمانی برای انواع صورت

ابروی ایده‌آل شما: ابرویی با قوس کمان خیلی کم. پلین می‌گوید، یک ابروی با قوس بالا و مشخص توجهات زیادی را به سمت چانه شما جلب خواهد کرد.
چگونه به آن دست پیدا کنیم: با یک مداد ابرو قوس ابرویتان را از سوراخ بینی تا مرکز مردمک چشمتان خط کشی کنید. کمان را با برداشتن موهای کمی شکل دهید و از بالاکشیدن و گوشه‌دار کردن ابروهایتان خودداری کنید. فضاهای خالی یا قسمت‌های کم پشت را با مداد ابرو پرکنید.صورت‌های مربعی
ستاره الهام گرفته شده: آنجلینا جولی


بهترین مدل ابروی کمانی برای انواع صورت

ابروهای ایده‌آل شما: ابروهای پر و کمانی با انحنای کم که لاغری صورت مربعی شما را کمتر نشان میدهد.
چگونه به آن دست پیدا کنیم: قسمت بالای قوس ابرویتان را پر کنید، اطمینان حاصل کنید که زاویه‌دار نباشد. سپس بقیه ابروی خود را پر کنید تا یکدست شود. در نهایت از یک ژل بی رنگ ابرو استفاده کنید و موهای اضافی را کنترل کنید.صورت‌های لوزی
ستاره الهام گرفته شده: نیکول کیدمن


بهترین مدل ابروی کمانی برای انواع صورت

ابروی ایده‌آل شما: یک ابروی کمانی گرد که شکل لوزی صورت را جبران میکند و خط رویش موی کم عرض را برجسته نشان میدهد، چانه را کمی زاویه‌دار می‌کند و گونه‌ها را عریض نشان میدهد.
چگونه به آن دست پیدا کنیم: در ابتدا یک خط منحنی ملایم بکشید، سپس موهای زیر کمان ابرو را با موچین بردارید یا کوتاه کنید، اینکار فقط کمی زمان میبرد.صورت‌های گرد
تاره الهام گرفته شده: گابریله یونیون

بهترین مدل ابروی کمانی برای انواع صورت


ابروی ایده‌آل شما: گافنی میگوید، یک ابروی صاف با کمان نوک تیز، گوشه و زاویه مورد نیاز را به صورت‌های گرد اضافه می‌کند و آن را بیشتر مشخص می‌کند.
چگونه به آن دست پیدا کنیم: موهای ابرویتان را که روبه بالاست شانه کنید و زیر ابرویتان را با موچین بردارید و یک کمان نوک تیز ایجاد کنید. سپس فضاهای خالی را با مداد یا پماد پرکنید.
گردآوری: مجله تفریحی سرگرمی اکسیرفان
کانال تلگرام: https://t.me/xsir18
-

عینک مناسب برای انواع فرم های صورت
عینک مناسب برای انواع فرم های صورت
عینک مناسب برای انواع فرم های صورت

یک عینک آفتابی می تواند فورا همه نگاه ها را به سمت شما روانه کند. حتی اگر فقط لباس هایتان شلوار جین و تی شرت باشد. البته حقیقت این است که خودتان باید بدانید عینک مناسب برای شما چیست! چون هیچ فروشنده ای با شما صادق نیست. اکر شناخت کامل از فرم صورت و فریم های عینک ندارید نگران نباشید ما به شما می گوییم.دو چیز را هنگام خرید عینک باید انجام دهید و هرگز فراموش نکنید:
۱.شما می خواهید یک عینک پیدا کنید که فرم چهره شما را تکمیل کند. قاعده کلی این است که شکل عینک آفتابی شما باید بر عکس فرم چهره شما باشد.
۲.همیشه بهتر است روی یک عینک کلاسیک سرمایه گذاری کنید تا بتوانید آنها را برای سال ها از آن استفاده کنید.
عینک مناسب برای انواع فرم های صورت
عینک مناسب صورت مربعی …
اگر طول و عرض صورت تان یکی و نسبت به صورت گرد، زاویه دارتر باشد از آن دسته آدمهایی هستید کهصورت مربعی دارید. شما یک فک قوی دارید که تقریبا همان عرض پیشانیتان است و چانه شما خیلی مشخص نیست. قاب هایی که دور دارند و فریم های تقریبا پهن و پر رنگ دارند مناسب صورت شما است. همچنین عینک های گرد و خلبانی. فریم های گرد باعث میشه زاویه های صورت کمی نرم تر به نظر برسد.

عینک مناسب صورت گرد…
اگر درازا و پهنای صورت یکی باشد و بیشترین قسمت چهره شما در گونه های شما باشد شما یک صورت گرد دارید و صورت شما خیلی زاویه ای نیست. به دنبال عینک آفتابی باشید که مستطیلی هستند، که این تصور را به اطرافیانتان بدهد که چهره شما بیشتر زاویه دار است. اگر پوست یا موهای تیره دارید، می توانید از عینک های آفتابی با رنگ های تیره مستطیلی و اگر پوست یا موهای روشن دارید عینک های آفتابی با رنگ های روشن را امتحان کنید.
بیشتر بخوانید: سبک‌های ظاهری مختلفی که در سال ۲۰۱۷ مشاهده خواهید کرد
عینک مناسب صورت مستطیلی
صورت مستطیلی به فرم صورت هایی گفته میشود که طول صورت بیشتر از عرض آن باشد در این صورت به دنبال عینک آفتابی باشید که چهره شما را بر هم خواهد زد و چهره شما را از عرض به طول متناسب تر می کند.حتما فریم هایی را انتخاب یا امتحان کنید که گرد و دنباله دار باشد.

عینک مناسب صورت مثلثی
اگر شکل صورت شما به شکل قلب یا مثلثی است حتما فک لاغر و گونه و پیشانی پهن دارید. به منظور تعادل چانه به نسبت پیشانی به دنبال عینک های آفتابی باشید که مستطیل نزدیک به مربع باشد.
محبوب ترین عینک های دنیا :RAY.BANOAKLEYSPYQUIKSILVERIRANITALIA INDEPENDENTAUGUSTOSUNCRUISERWOLFNOIRTED BAKERBUTTERFLYKERB HOLZLOOKعینک مناسب برای انواع فرم های صورت
گردآوری: مجله تفریحی سرگرمی اکسیرفان
کانال تلگرام: https://t.me/xsir18

مشاهده پست‌های بیشتر